Aplikacja Dietmap pomoże w zdrowym odżywianiu

554b6b5087682

Odchudzanie to dla sporej liczby osób ciężki czas. Zmieniają się nie tylko nawyki żywieniowe, ale także rytm całego dnia. Trzeba wygospodarować czas na rozpisanie odpowiedniego menu czy ułożenie właściwej listy zakupów. Myślenie o diecie, zasadach i o tym, co nam wolno, a czego nie często  przysłania większość codziennych spraw. Wszystkim przeciążonym dietą i nielubiącym odchudzać się w tradycyjny sposób Internet wychodzi naprzeciw i oferuje ciekawe rozwiązania.

Propozycją dla użytkowników smartphonów są mobilne aplikacje dietetyczne. Jednym z lepszych produktów dostępnych na rynku jest program DietMap. Dlaczego? Ponieważ oferuje zbilansowane plany żywieniowe dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz szereg innych, przydatnych narzędzi warunkujących bardziej efektywne odchudzanie. W pierwszych krokach aplikacją umożliwia użytkownikowi wybór diety, liczby posiłków w ciągu dnia oraz podjęcie decyzji o tym ile kilogramów i w jakim czasie chce zrzucić. Nie ma tu mowy o niezdrowym odchudzaniu, gdyż przy zbyt szybkim tempie utraty masy ciała pojawia się komunikat informujący o tym użytkownika. Ponadto w przypadku za niskiej wartości energetycznej diety nie możemy jej wygenerować, czyli przejść dalej. Najmniejsza kaloryczność jadłospisu dla kobiet wynosi 1000 kcal, dla mężczyzn 1200 kcal. Zgodnie z najnowszymi zalecaniami to minimalne wartości energetyczne diet, przy których możliwe jest ich właściwe zbilansowanie i racjonalne odchudzanie.

Indywidualny plan żywieniowy to rdzeń programu DietMap, na którym opiera się nasze odchudzanie. DietMap proponuje jeszcze kilka ciekawych rozwiązań, które wesprą nas nie tylko w zrzucaniu zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim w wyrabianiu właściwych nawyków żywieniowych. Wraz z kupnem abonamentu otrzymujemy możliwość zarządzania dietą, ułożoną przez ekspertów. Przemyślane narzędzia pozwalają na właściwe modyfikacje jadłospisu. Jednym z nich jest zakładka moje wyniki, pozwalająca kontrolować niezwykle ważną wartość odżywczą jadłospisu, czyli zawartość białek, tłuszczów i węglowodanów. To bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza dla kogoś bardzo skrupulatnego. Użyteczna i niezwykle istotna z punktu widzenia skutecznego odchudzania jest kontrola ilości przyjmowanych kalorii. Umożliwiają to automatyczne przeliczenia, które oferuje program. Każdy posiłek ma określoną wartość energetyczną. Możemy go wymienić na zupełni inny o podobnej kaloryczności. Ponadto wprowadzony przez nas własny przepis zostanie dodany do bazy w pełnej formie, z wartością energetyczną na 100 gramów potrawy i na jedną porcję. Swoje ulubione danie będziemy mogli wprowadzić do diety na każdym jej etapie. Jeśli okaże się zbyt kaloryczne program automatycznie zmodyfikuje dalszy jadłospis, tak aby podstawowe założenia pozostały niezmienione. Bardzo cennym narzędziem aplikacji jest pojawianie się powiadomień o nadchodzących posiłkach. Dzięki temu nie ominiemy żadnego dania, co jest niezwykle istotne  podczas odchudzania. Dużym ułatwieniem, które z pewnością oszczędzi czas jest generowanie listy zakupów, zawierającej wszystkie niezbędne składniki i odpowiednie ich ilości potrzebne do przygotowanie jadłospisu na każdy dzień diety. Swobodne modyfikacje listy zakupów (dodawanie lub usuwanie produktów) pozwalają nam jeszcze bardziej kompleksowo zarządzać zakupami. Nieoceniony jest także kontroler wagi, który w obrazowy sposób przedstawia nasze postępy w odchudzaniu.

Program DietMap to wyjście na przeciw oczekiwaniom najbardziej ambitnych użytkowników Internetu. Twórcy postarali się o właściwą promocję nie tylko programu, ale przede wszystkim zdrowych nawyków żywieniowych. Ogromną popularnością ciesz się fanpage DietMap – przepisy na zdrowie prowadzony na jednym z portali społecznościowych. Publikowane treści są przemyślane, merytoryczne i podane w ładnej oraz przystępnej formie. Spójna koncepcja twórców potwierdza ich zapał do stworzenia najlepszego produktu, wspomagającego odchudzanie.