Czy jesteś amatorem kuchni francuskiej?

system_ifs

Francja to państwo, którego wizytówką jest przede wszystkim słynna na całym świecie Wieża Eiffla, Luwr, katedra Notre Dame, pałac w Wersalu czy zamek Mont Saint-Michel. Lista zabytków i miejsc wartych zobaczenia jest o wiele dłuższa, ale Francja oferuje również coś innego. Coś, co na pewno przypadnie do gustu miłośnikom jedzenia. Bo kto z nas nie słyszał o równie słynnej na cały świat kuchni francuskiej. Kuchni, która stanowi inspirację dla kucharzy z różnych części kontynentów i jest uwielbiana przez większość z nas.

Poznaj dania kuchni francuskiej

Powszechnie wiadomo, że jedzenie stanowi dla Francuzów ważną część życia. Dlatego na przygotowanie potraw poświęcają niezbędną ilość czasu, wykorzystując do tego produkty wysokiej jakości. Co możemy znaleźć w menu francuskiej restauracji?

Przede wszystkim żabie uda, ślimaki, zupę cebulową z grzankami, sałatkę nicejską, wołowinę po burgundzku czy bagietki z serem – Francuzi uwielbiają ser, dlatego posiadają około 400 gatunków sera. Ser stanowi również konieczną przystawkę do wieczorów spędzanych przy kieliszku oczywiście francuskiego wina.

Ale obok dań obiadowych czy przystawek we Francji królują również desery. Będąc tam warto jest skusić się na piankę czekoladową, rogaliki, suflety czy mus czekoladowy.

W kuchni francuskiej liczy się jakość produktów

Kucharze francuscy przywiązują dużą wagę do jakości produktów, z których przygotowują potrawy. Bowiem one w dużej mierze są odpowiedzialne za efekt końcowy. Skrupulatnie wybierają swoich dostawców i dokładnie wybierają warzywa czy owoce na bazarach albo w sklepach spożywczych.

Można powiedzieć, że mają ułatwione zadanie, bowiem nad jakością oferowanych produktów czuwają również właściciele sklepów. Co to oznacza w praktyce?

Producenci czy dystrybutorzy, którzy chcą dostarczać swój towar na rynek francuski muszą posiadać system IFS. IFS określa wymogi w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności właśnie dla wspomnianych producentów i dystrybutorów żywności oraz określa zasady auditowania. System ten łączy w sobie zasady GMP, GHP oraz wymagania HACCP z elementami systemu zarządzania.