Dieta oczyszczająca na wiosnę!

142410505017746200

Właściwie większość z nas prowadzi styl życia, który ciężko nazwać zdrowym. Jedni nie odżywiają się regularnie, drudzy się nie wysypiają, a jeszcze inni unikają aktywności fizycznych. Często dodatkowo trujemy nasz organizm przeróżnymi substancjami toksycznymi – alkoholem, papierosami czy innymi szkodliwymi składnikami. Każdy z nas powinien zastanowić się nad wprowadzeniem kilkudniowej diety oczyszczającej, zwłaszcza teraz na Wiosnę.

Na czym polega dieta oczyszczająca? Dzięki niej uwolnimy się od zanieczyszczeń i usprawnimy działanie naszego organizmu. Staniemy się dużo bardziej energiczni, a nasza cera odzyska utracony blask. Efekty będziemy odczuwać już na kilka dni po zastosowaniu diety. Zwiększy się nasza efektywność i poprawi koncentracja. Niestety przez to, że dieta należy do rygorystycznych nie jest polecana osobom, które mają problemy ze zdrowiem, a zwłaszcza z sercem. Również kobiety w ciąży i te karmiące piersią, nie powinny jej stosować!

Na czas diety rezygnujemy z wszelkich używek – papierosów, kawy i alkoholu! To podstawa! Przy okazji może uda nam się rzucić palenie. To byłoby wielce wskazane. Pamiętajcie, że dieta oczyszczająca pozbawi was energii i wszelkich sił, jednak jest to krótkotrwały efekt. Po zakończeniu stosowania diety, powoli zaczynamy odżywiać się coraz normalniej. Wchodzimy w to stopniowo by uniknąć efektu jojo!

Na portalu DailyStyle.pl znaleźliśmy przykładowy jadłospis i całą rozpiskę, którą powinniśmy zastosować, sprawdźcie sami klikając tutaj – dieta oczyszczająca.

1-2 dni – Owoce (melony, winogrona, jabłka itp), pijemy dużo wody

3-7 dni – Dodajemy warzywa w stanie surowym lub duszonym (bez tłuszczu)

8-10 dni – Dodajemy mięso oraz nabiał (dalej bez dodatku tłuszczu!)

Po zakończeniu diety, najważniejsze będą pierwsze 2 tygodnie. W tym okresie powinniśmy bardzo powoli wracać do starego odżywiania się. Pamiętajmy by unikać zwłaszcza tłuszczów i cukru. Po przeprowadzeniu diety powinniśmy zastanowić się również nas swoimi starymi nawykami. Skoro musimy ją stosować, nie mogą należeć do zdrowych. Może pora nauczyć się zdrowo odżywiać?