Niezapomniane wczasy na Sycylii królestwie ryb

SYCYLIA

Sycylia, będąca włoskim regionem autonomicznym, jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym, usytuowaną na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją Cieśnina Meksykańska. Sycylia słynie nie tylko z bogatej historii, sięgającej XI wieku p.n.e. czy najwyższego w Europie aktywnego wulkanu Etna, ale także znakomitych warunków do wypoczynku i efektywnej regeneracji sił.

Zachodnia Sycylia

Region, obejmujący swoim zasięgiem zachodnią część Sycylii, jest niewątpliwie jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Niezapomniane krajobrazy zachodniej Sycylii tworzą zarówno tereny górskie, malownicze równiny, jak i znajdujące się na wybrzeżu piaszczysto-żwirowe plaże. Tak zróżnicowane ukształtowanie powierzchni z pewnością sprawia, że wczasy na Sycylii to świetna propozycja dla pasjonatów sportów wodnych, amatorów pieszych wędrówek czy rekreacji na dwóch kółkach.

Najważniejszym miastem i stolicą regionu, a zarazem administracyjnym sercem Sycylii, jest Palermo. W Palermo zobaczyć można unikatowe na skalę światową zabytki, spośród których za najcenniejsze uznaje się liczne meczety muzułmańskie, XII-wieczną Katedrę oraz Pałac Normanów z Królewską Kaplicą. Ponadto, pobyt w Palermo stanowi idealną okazję do bliższego poznania sycylijskiej tradycji i kultury, mających swe odzwierciedlenie we wspaniałej atmosferze, panującej na wyspie.

Wschodnia Sycylia

Gości z najodleglejszych zakątków globu spotkać można również we wschodniej części Sycylii, której terytorium, z turystycznego punktu widzenia, tworzą także leżące na północ Wyspy Liparyjskie. Region ten, wraz ze wspomnianymi Wyspami Liparyjskimi, to prawdziwy raj dla miłośników przyrody i geologii, których przyciągają w to miejsce niezwykłe krajobrazy oraz trzy czynne wulkany, Stromboli, Vulcano oraz oczywiście Etna, będący jednocześnie najwyższym sycylijskim szczytem.

Centrum wschodniej Sycylii jest Messyna, słynąca z bajkowego wybrzeża, a ponadto ciekawych zabytków, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują liczne obiekty sakralne oraz piękne fontanny. Zwiedzających nigdy nie brakuje także w miejscowości Taormina, mogącej poszczycić się doskonale zachowanym teatrem oraz zachwycającym pałacem Palazzo Corvaja.

Południowa Sycylia

W poszukiwaniu idealnej oferty Sycylia all inclusive, warto zainteresować się także regionem leżącym w południowej części wyspy, kuszącym nie tylko cudownymi plażami. Niekwestionowaną wizytówką tego obszaru są Syrakuzy, odgrywające istotną rolę na starożytnej mapie świata. Miasto pełne jest cennych zabytków, będących prawdziwymi skarbami historii, wpisanych na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Sycylia to z pewnością znakomity pomysł na spędzenie urlopu. Zapierające dech w piersiach pejzaże, zróżnicowane ukształtowanie powierzchni, malownicze wybrzeże, obiekty o ogromnej wartości historycznej i niezwykła przyroda to podstawowe atrakcje, jakie czekają na turystów w tym magicznym miejscu. Nie ulega zatem wątpliwości, że wczasy na Sycylii będą źródłem niesamowitych wspomnień.