Upgrade prędkości komputera

1298990925komputer

Branża IT nie stoi w miejscu, i rozwija się z każdym dniem. Co chwilę producenci wprowadzają na bazar nowe podzespoły, które oferują nie przeciwnie większą mnóstwo obliczeniową a lepszą wydajność, jednak dodatkowo odprowadzają mniej ciepła zaś mają zapotrzebowanie na mniejszą dawka energii elektrycznej. Na co trzeba zwrócić uwagę decydując się na upgrade podzespołów w naszym komputerze? Czy pożądane byłoby wymienić konkretne elementy, azali przypuszczalnie taniej i szybciej nabywać jak spod igły komputer?

Komputer stacjonarny

super_komputer

W przypadku komputera stacjonarnego przypadek jest prosta. Możemy dać w zamian każdy z elementów pod spodem warunkiem, że będą one zbytnio sobą kompatybilne. Producenci chcąc tymczasem wyprowadzać jak najwyższe zyski wprowadzają co jakikolwiek trwanie inne złącza tym samym uniemożliwiając dopasowanie wszystkich elementów. W dużej mierze ogranicza nas płyta główna, do której podłączamy pozostałe podzespoły – ogranicza nas wariant podstawki procesora, szyna pamięci RAM, azaliż nawet część złącz na urządzenia peryferyjne. Jeżeli wszelako nasza płyta główna obsłuży szybszy procesor, jednakowoż większą ilość pamięci RAM (tych informacji powinno się szukać w instrukcji obsługi płyty głównej, bądź wykorzystać z zasobów Internetu), to sama przeróbka na skroś wymianę podzespołów nie powinna być przyczyną nam trudności.

Laptopy

15

W przypadku laptopów kazus wygląda cokolwiek odmiennie. W większości przypadków jakiekolwiek modyfikacje wykraczające nie mówiąc o wymianę dysku twardego na większy, ewentualnie dołożenie dodatkowej ciało pamięci RAM (w wolne miejsce) są nieopłacalne. komputery starzeją się bardzo błyskawicznie a z ekonomicznego punktu widzenia umotywowany jest zakup nowego laptopa. Jeżeli jednak decydujemy się na wymianę samego procesora, bądź karty graficznej, wszystko zależy od posiadanego przy użyciu nas urządzenia – producenci nie we wszystkich modelach przewidzieli opcja swobodnej wymiany tych podzespołów. W dużej części laptopów na naszym rynku, kształt graficzny jest na stałe przylutowany do płyty głównej.Podsumowując, musimy sobie sami odpowiedzieć na pytanie, azaliż warto zmieniać naszą jednostkę. Wszystko zależy od tego, gdy wygląda płeć słaba teraz (pod względem podzespołów) a czy istnieje opcja jej dalszego rozbudowywania.