Zdrowie, smak i dużo więcej – pora na łososia z grilla!

grillowany-osos-z-salsa-e-z-ananasa

 Zapewne każdy już słyszał, że łosoś jest to pyszny dodatek do każdego posiłku, ale czy znasz wszystkie korzyści wynikające ze spożywania tej fantastycznej ryby? Zdrowe składniki odżywcze wewnątrz tej ryby są bezcenne dla ludzkiego organizmu! Badania wykazały, że łosoś wędzony może pomóc zwalczyć chorobę wieńcową z powodu dużej zawartości olejów Omega-3.

Oleje te mogą zmniejszyć liczbę lipidów we krwi, zadbać o rozluźnienie dużych tętnic i innych naczyń krwionośnych, a także mogą zmniejszać krzepnięcie krwi w ramach systemu naczyniowego, jak również są bezcenne w ramach procesów zapalnych w naczyniach krwionośnych. Znane są również najnowsze badania, które pokazują, że oprócz zmniejszenia ryzyka chorób serca, grillowany łosoś jest przyjazny dla osób cierpiących z powodu:

 

1.       astmy,

2.       łuszczycy,

3.       niektórych nowotworów

4.       artretyzmu.

 

Grillowany łosoś zawiera także dużo witaminy E, która jest doskonałym przeciwutleniaczem. Witamina E może zmniejszyć ryzyko chorób serca, a także, odgrywa on rolę ochronną przed rakiem. Łosoś jest też polecany dla wszystkich, którzy dużo uwagi zwracają na swoją wagę, można znaleźć wersje, które są bardzo ubogie w węglowodany. W przypadku niektórych rodzajów łososia możemy mówić nawet o zerowym poziomie węglowodanów! Zdrowa dieta zawierająca przysmaki z łososia pomoże Ci schudnąć. Dietetyczne wytyczne sugerują wyraźnie, abyśmy jak najczęściej sięgali po tłuste ryby, takie jak grillowany łosoś - najlepiej co najmniej dwa razy w tygodniu, ze względu na ich wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3. Spożywanie łososia co najmniej dwa do czterech razy w tygodniu zmniejsza szanse zgonu z powodu ataku serca o 30 procent. Spożywanie łososia może też zmniejszyć szanse na udar o 40 procent!

Łosoś? Super pomysł na prezent!

Korzyści z jedzenia łososia są więc niesamowite. Co ciekawe, oprócz samodzielnego przygotowywania posiłków z tej wspaniałej ryby, możesz także podarować go jako prezent. Łosoś jest nie tylko tani, ale też jest dostępny w różnych opakowaniach, a to sprawia, że idealnie nadaje się na upominek. Potem nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na zaproszenie na garden party, gdzie wspólnie będziecie rozkoszować się smakiem, który daje grillowany łosoś z pysznymi dodatkami!